Yaşam Mücadelesi Veren 9 Yaşındaki DMD Kas Hastası Anıl, Yardım Bekliyor

DMD kas hastası 9 yaşındaki Anıl için vakit daralıyor. Her gün ölüme biraz daha yaklaşan küçük Anıl'ın Hindistan'da tedavi edilmesi mümkün ve yardım bekliyor. Anıl için gerekli olan 500 bin TL toplanabilirse kök hücre tedavisi ve exondys 51 tedavisi yapılabilir.

DMD kas hastası 9 yaşındaki Anıl için vakit daralıyor. Her gün ölüme biraz daha yaklaşan küçük Anıl'ın Hindistan'da tedavi edilmesi mümkün ve yardım bekliyor. Anıl için gerekli olan 500 bin TL toplanabilirse kök hücre tedavisi ve exondys 51 tedavisi yapılabilir.

HASTALIĞINDA SON EVRE

Anıl, her geçen gün biraz daha küçülüp, eriyor ve suskunluğa giriyor. Tüm yaşıtlarından uzaklaşıyor ve eve kapanıp kendi başına kalıyor. Anıl'ın hastalığında son evreye girildi ve biraz daha zaman geçerse önce tekerlekli sandalyeye bağlanıp, daha sonra ki süreçte sancılarla yaşamaya başlayacak ve en sonunda hayata veda edecek.

GEREKLİ PARA TOPLANIRSA HİNDİSTAN'DA TEDAVİ OLABİLİR

DMD hastası olan ve Hindistan'a giden çocukların bu tedaviyi alarak yürümeye devam etmesi küçük Anıl için umut oluyor. Anıl'ın tedavisi için gerekli olan 500 bin TL toplanabilirse kök hücre tedavisi ve exondys 51 tedavisiyapılabilir.

Sizlerin destekleri ile toplanacak para, Anıl'ın tedavisine yardımcı olacak. Küçük Anıl'ın nefesine küçük bir yardımla nefes olur musunuz?

ANIL'I YAŞATMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ANIL'IN ANNESİNİN SİZE MESAJI VAR

''DMD ile 4 yaşında tanıştık hastalığın ölümcül bir hastalık olduğunu öğrendik ve doktorların bize söylediği 6-12 yaşları arasında tekerlekli sandalyeye mahkum kalacak 18-22 yaşları arasında ölecek bu sözleri duymanın açısının tarifi olamaz evladının gözlerinin önünde caresizce erimesinin tarifi olamaz oğlum yerden kalkamaz merdiven çıkamaz hatta düz yolda yürüyemez duruma geldi artık son evrelerdeyiz bir görseniz dünyalar tatlısı neşe dolu bu küçücük sevimli yüreği ve bir görseniz bu acımasız dünyada onun mutluluğu için çırpınan ama birşey yapamayan bu anne babanın acı dolu yüreğini dedim ya bu acının tarifi yok küçücük bir kötü düşüncenin verdiği acıyı sizinle paylaşalım mı düşünüyorum evde oğlum yazlız ve evde yangın çıktı bu cağresiz yavrumun kapıyı açıp evden çıkmaya gücü yok düşünüyorum vb şeyler ve kahroluyorum oğlumun baba ben niye koşamıyorum zıplayamıyorum sorusunu vereceğim cevabı düşünüyorum yavrumun en büyük hayalinin ziplamak olduğunu biliyormusunuz bizim için ne küçük hayaller dimi şuan Amerika'da ve Avrupa'da bir Eteplirsen ve Exondys 51 adlı çalışmaların mükemmel sonuçlandığı tedavi yontemleri var bizim oğlumuzun hayallerinin gerçekleşeceği bir umut var ama maddiyat ve cağresizlik bu hayallere engel oluyor sesimizi duyuramıyor ve acılar içinde oğlumuzun ölmesini izliyoruz Anılın yaşamasına umut olur musunuz.?''

Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.