Yatak Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yatak Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ruh ve beden sağlığı için rahat bir uyku, çok önemlidir. Rahat bir uyku da ancak rahat bir yatakta mümkündür.

Bu yüzden yatak alırken bazı noktaları göz önünde bulundurmali ve kendiniz için en doğru yatağı seçmelisiniz.

İhtiyacınızı belirleyin: Öncelikle hangi tür yatağa ihtiyacınız olduğunu belirleyin. Yaylı mı, visco mu, lateks mi veya başka türler mi? İhtiyacınızı belirledikten sonra bilinçli şekilde yatak alışverişine başlayabilirsiniz.

Ölçüleri alın: Yatak almaya gitmeden önce yatağı kullanacağınız alanın ölçülerini alın. Seçtiğiniz yatağın boyutları ile karşılaştırmanız için bunu yapmalısınız.

Doğru iletişim: Mağaza satış görevlisine ihtiyacınız olan yatağın özellikleri doğru şekilde ifade etmeniz, doğru yatağa kısa sürede ulaşmanızı sağlayacaktır. Bu yüzden seçeceğiniz yatağın özelliklerini bilmeli; doğru şekilde ifade etmelisiniz.

Dış görüntü: Yatak seçerken yatağın dış görünüşe fazla takılmayın. Yataklar ilgi çekmesi için abartılı tasarlanabilir. Siz dış görünüşe değil yatağın özelliklerine odaklanın.

Jakarlı kumaş: İlgi çekici ve albenisi yüksek olan jakarlı kumaş yataklar, doğal olmayan maddelerden üretildiği için uzak durulması gereken yatak türlerindendir.

Yatağın sertliği: Yatak, çok sert ya da çok yumuşak olmamalı. Orta sertlikte yatak idealdir.

Yatak boyu: Seçtiğiniz yatağın sizin boyunuzdan 10-15 cm daha uzun olmasına dikkat edin.

Prova yapın: Mağazada denemenize izin verilen tüm yatakları deneyin. Böylece yataklar arasındaki farkları anlayarak size en uygun özellikteki yatağı seçebilirsiniz. Beğendiğiniz yatağa kısa bir süre uzanarak yatın. Rahat hissettirdiğinden emin olun.

Yatağın üretim kataloğuna bakıp aldığınız ürünün katalogdaki yatak olup olmadığını kontrol edin.

İşi garantiye alın: Aldığınız yatağın garanti belgesini mutlaka isteyin.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler