Yaz aylarında ayak bakımı nasıl olmalı?

Yaz aylarında ayak bakımı nasıl olmalı?

Yaz aylarında ağır botlardan ve ayaklarımızı sıkan ayakkabılardan kurtulmanın hafifliğini hepimiz yaşıyoruz. Tüm kış boyunca kalın botlarda ve spor ayakkabılarda sıkışmış olan ayaklarımıza rengarenk babetleri ve terlikleri geçirmenin tam vakti.

Tam da burada ayaklarımızın görüntüsü devreye giriyor. Ayak bakımı hassas bir konudur bu yüzden siz de hazırladığımız listeye kulak verin ve kendi rutininizi oluşturun.

AYAKLARINIZI ILIK SU İLE YIKAYIN

Günlük koşturmacada terleyen ayakların bakımı oldukça önemlidir. Belki her gün özel bakım ve peeling yapılamaz ancak her gün eve geldiğinizde ılık su ile ayaklarınızı yıkarsanız günlük temizliğin en azından bir kısmını gerçekleştirmiş olursunuz.

HAVA ALAN AYAKKABILAR TERCİHİNİZ OLSUN

Rengarenk sandaletler, cıvıl cıvıl desenler sıcak yaz günlerinde ayaklarınıza çok yakışacaktır. Kış ayında aylarca kapalı kalan ayakları mevsimdeğişikliği ile biraz olsun rahatlatmak sizin elinizde. Bu yüzden hava alan deriden yapılmış ayakkabıları, burnu ya da topuğu açık sandalet ve terlikleri tercih edin

NEMLENDİRİCİ KULLANIN

Ayakları nemlendirmek genelde unutulan veya atlanan bir bakım adımıdır ancak topukların çatlak görünümünü ve bakteri oluşumlarını engellemek yine nemlendiricilerin elinde. Ayak derisinin tipine göre bir nemlendirici belirleyin ve bu kremi rutininize ekleyin.

TIRNAK BAKIMI EN ÖNEMLİ NOKTA

Tırnak bakımınız ayak bakımınızın en önemli adımı. Hal böyle olunca yapacağınız pedikür oldukça kıymete biniyor. Pedikür konusu oldukça önemli ve hassas bir konu. Kendi temizliğinizi ve bakımınızı kuaförlere emanet etmek yerine evde yapmayı tercih edin. Bu durumsizin için hem daha sağlıklı hem daha düzenli olacaktır.

Önerilen Haberler