Yaz Aylarında Hangi Boneler Tercih Edilmeli?

Yaz Aylarında Hangi Boneler Tercih Edilmeli?

Tesettür giyimin en önemli detaylarından biri de bone seçimidir. Peki bunaltıcı yaz sıcaklar için en ideal boneler hangileri biliyor musunuz?

Sıcak yaz günlerinde eşarp ve şallarımızı kıyafetlerimizi tamamlayıcı türde ve şık seçsek de içine taktığımız boneler rahat değilse, terletiyorsa ne yazık ki o günü rahatça geçirmek pek mümkün olmuyor.

Tesettür giyim için yaz aylarında özellikle, şıklığınızı bozmadan rahat şekilde kullanabileceğiniz terletme yapmayan boneler seçmeye özen gösterin. Saten, penye ve naylonumsu kumaşlardan yapılan boneler sıkı bağlamanın da etkisiyle aşırı terletme yapabilir.

Kullanacağınız bonenin pamuklu olması sizi daha rahat hissettirir ve daha az terletme yapar. Özellikle boyunluklu boneler fazla kayma yapar ve yaz için ideal değildir. Saçınıza geçirmesi zordur topuzunuzu bozulabilir. Yüzünüzü çok fazla ortaya çıkarabilir. Kullanmayı seviyorsanız yaz için terleme daha aza indireceği için ince olanları tercih edin.


Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler