Yaz için saç bakım önerileri

Yaz için saç bakım önerileri

Saçlarınız için her mevsim ayrı bakım uygulaması yapmanız gerekiyor. Her mevsim ayrı ilgi isteyen saçlar aynı zamanda kendi özeliklerine göre bakıma ihtiyaç duyuyor. İşte saç türlerine göre yaz mevsimi saç bakım tavsiyeleri…

Yaz mevsiminde güneşe daha yoğun şekilde maruz kalan saçlar, tatillerde, denizde ve havuz yıpranıyor. Bunun önüne geçmek ve daha sağlıklı saçlar için saçınızın tipine göre bakım uygulamaları yapmanız gerekiyor.

YAĞLI SAÇLAR

Sıcak hava ile terlediğinizde yağlı saçlarınız daha hızlı şekilde yağlanır. Saçlarınızı çok sıcak suyla yıkamayın. Çünkü sıcak suyla yıkama yapıldığında saç derisi kurur ve bu durumda cilt dengeyi korumak için daha fazla yağ üretir. Saçınızı iyi durulamaya özen gösterin. Saçta kalan şampuan kalıntıları saçın daha hızlı yağlanmasına neden olur. fazla yağlı besinler tüketmemek de saçların yağlanmasını engelleyecektir.

ELEKTRİKLENMİŞ SAÇLAR

Deniz tuzu ve güneşin etkisiyle saçlarınızda elektriklenmiş bir görünüm oluşabilir.Bunu engellemek için nemlendirici ürünlerle saçınızı destekleyin. Saçınızı ıslakken tarayın. Saçı kuruyken taramak, saçın daha da kabarık görünmesine neden olur.

KURU SAÇLAR

Deniz, kum ve güneşin etkisiyle nemini kaybeden saçlarınız, kuruyabilir. Nemlendirici şampuanlar kullanarak nemini kaybeden saçlarınıza nemini tekrar kazandırabilirsiniz.

KIRILMIŞ SAÇLAR

Tatil öncesi saçlarınızdaki kırıkları aldırmanız yerinde bir uygulama olacaktır. Gün içinde saç serumu, jel ve sprey gibi ürünleri denizden çıktıktan sonra kullanarak saçlarınızın yıpranmasını önleyin. Saç düzleştirici maşalardan da uzak durun.

BOYALI SAÇLAR

Boyalı saçlar ekstra bakım ister. Havuza ya da denize girmeden önce saçınızı koruyucu krem ile tarayın. Saç yıkarken de boyalı saçlara özel şampuanlar kullanmalısınız.

CANSIZ SAÇLAR

Cansız ve sönük saçlar için hacim verici ve dolgunlaştırıcı şampuanlar kullanabilirsiniz. Şekillendirici köpük ürünleri de saçlarınızın canlı görünmesine yardım eder. Solmuş saçlar için 2 yıkamada bir olmak üzere renk koruyucu şampuan kullanılabilir.


Önerilen Haberler