Yazın İstanbul

Yazın İstanbul'da gerçekleşecek muhteşem festivaller

Yazın İstanbul'da kalanlar üzülmesin! Çünkü İstanbul, yine festivallere doyacak. Pek bilinmeyen ancak birçok alanda gerçekleşecek bu festivallere bayılacaksınız.

Yaz aylarında İstanbul, festivallerle şenlenecek. Gastronomiden müziğe hatta spora kadar geniş bir yelpazede olan festivaller dünyaca ünlü birçok yıldızı ve usta ismi ağırlayacak.

1- MİLYONFEST (18-19-20-21TEMMUZ 2019)

Türkiye'nin en büyük açık hava festivallerinden olan Milyonfest, Kilyos, Milyon Beach'te gerçekleşecek. 4 gün süren festivalde 2 farklı sahnede 4 günde 40 muhteşem müzisyenin sahne alacak.

2- SWEET FEST - ŞEHRİN SPOR FESTİVALİ - (29-30 HAZİRAN 2019)

Türkiye'nin en büyük spor festivallerinden biri olacak Swet Fest, Küçükçiftik Park'ta olacak.Crossfit, fitness, dans, boks, cycling, yoga, mind&body, cage soccer, kamp, sağlıklı yeme-içme noktaları, spor mağazaları ve gün boyu konserlerle spora dair her şey hakkında bilgi sahibi olacak ve deneyim yaşayacaksınız.

3- ULUSLARARASI KLASİK ARAÇ FESTİVALİ (28-29-30 HAZİRAN 2019)

2. düzenlenen ve klasik araç tutkunlarına özel, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek olan festivali Antika Otomobil Federasyonu düzenleyecek. Koleksiyonerlerin nadir bulunan araçları sergilenecek ve müzayedeler gerçekleştirilecek. Ayrıca programda yarışmalar ve sürprizler yer alacak.

4- UNIQ AÇIK HAVA FİLM FESTİVALİ (16 HAZİRAN- 8 EYLÜL 2019)

12.'si düzenlenen açık hava film festivali,50'si uzun metraj, 10'u kısa metraj olmakta üzere, 60 yapım ile dopdolu bir program sunuyor. Sundance, Berlin, Venedik ve Cannes gibi dünyanın önde gelen film festivallerinde gösterilmiş; Ralph Fiennes, Lukas Dhont, Nadin Labaki, Yorgos Lantimos ve Pawel Pawlikowski gibi usta yönetmenlerin eserleri öne çıkıyor.

5- HELLMANN'S BURGER FEST (15-16 HAZİRAN 2019)

4.'sü düzenlenen en büyük burger festivali, Zorlu Center'da düzenleniyor. Sınırsızca gurme burgerları tatmak ve sos atölyelerinde yer alıp ayrıca müzik zevkini yaşamak istiyorsanız bu festivali kaçırmayın.

6- DİYNAMİC FESTİVAL İSTANBUL (3 AĞUSTOS 2019)

Hamburg çıkışlı Diynamic Festivali, bu yıl Amsterdam, Münih ve Barcelona'nın ardından yeniden İstanbul'a gelmeye hazırlanıyor. Elektronik müzik festivallerinin önde gelen isimlerinden olan bu festival, Milyon Beach ve Volkswagen Arena'da gerçekleşecek. Adriatique, ELAX aka Boyz Noize, Kollektiv Turmstrasse'nin yanı sıra Adana Twins, Magdalena, Lehar, Undercatt, Magit Cacoon, Musumeci, Moscoman, Innellea ve Andy Bros gibi isimleri kadrosuna ekleyerek gelecek.

7- 47. İSTANBUL MÜZİK FESTİVALİ (15 HAZİRAN- 8 TEMMUZ 2019)

Barok müziğin devleri Bach, Vivaldi, Handel'den 20. yüzyılın en çarpıcı bestecilerinden Şostakoviç'e, klezmerle yoğrulmuş caz müziğinden Osmanlı klasik müzik geleneğinin zenginliklerine, size bin bir türlü duygu yaşatacak 150 ese Aya İrini Müzesi'nden Kapalıçarşı'ya, Rahmi M. Koç Müzesi'nden Süreyya Operası'na, Yeniköy'den Samatya'ya size İstanbul'u başka türlü yaşatacak 22 konser gerçekleşecek.

Önerilen Haberler