Yemek Alışkanlıklarınızı Değiştirecek Teknolojiler Yemek Alışkanlıklarınızı Değiştirecek Teknolojiler

Yemek Alışkanlıklarınızı Değiştirecek Teknolojiler

Yakın gelecekte yemek alışkanlıklarınızı değiştirecek teknolojiler yakından tanımak ister misiniz?

Teknolojik gelişmeler hayatımızı çok hızlı şekilde değiştiriyor. Yemek alışkanlıklarınız da buna dahil. Yakında mutfaklarınızda sizin için yemek hazırlayan 3D yazıcılar ve gıda bilgisayarları gibi teknolojik ürünler olacak.

GIDA BİLGİSAYARI

Yemek dünyasında köklü bir devrime hazır mısınız? Gıda bilgisayarları sayesinde her gıdanın karakteristik özellikleri muhafaza edilerek dünyanın farklı yerlerinde üretilebilecek. Gıdaların yetişme sıcaklığı, mineral tüketimi, güneş ışığı ihtiyacı, su ve kök bölgesi sıcaklığı gibi bilgilere sahip olan gıda bilgisayarı, bu özelliklere göre dünyanın her yerinde aynı gıdayı elde etme imkanı sunuyor. Toskana domatesi ya da İtalya kuşkonmazı yemek için İtalya'ya gitmenize gerek kalmayacak. Aynı lezzet ve dokuyu gıda bilgisayarından elde edebileceksiniz. Ancak bunu için biraz daha zamana ihtiyaç var.

3D YAZICI İLE GIDALARINIZI TASARLAYIN

Artık yemeği kafanızda hayal ederek düşünmenize ve deneme yanılmalarla zaman kaybetmenize gerek yok. 3D yazıcılar mürekkep yerine gıda içerikli versiyonları ile hayal ettiğiniz gıdaları bir çırpıda yazılıyor.

Restoranlarda kullanılmaya başlanan 3D yazıcılar, kısa süre içinde mutfaklarda yerini alacak. Yani artık yemeklerinizi çocuklarınızla beraber tasarlayabilir, kalori miktarlarını ayarlayabilirsiniz.

YİYECEKLERE ŞEKİL ÇİZEN KALEM

Yiyeceklere şekil çizen kalem, mürekkep değil, gıda kullanıyor. İçeceklerinizin üzerine özgün şekiller çizilebilir, yiyeceklerinizi bir tablo gibi kullanabilirsiniz.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler