Yemek Borusu Başlangıcındaki Darlık Lazer Tedavisiyle Açıldı

Yemek borusu başlangıcındaki darlık lazer tedavisiyle açıldı Yemek yiyemeyen kadın 50 yıldır kilo kaybıyla mücadele ediyordu Türkiye'de ilk defa Alanya'da yapılan lazer tedavisiyle hayatı değiştiANTALYA - Antalya'nın Alanya ilçesinde doğuştan yemek borusu başlangıcında darlık olduğu için...

Yemek borusu başlangıcındaki darlık lazer tedavisiyle açıldı
Yemek yiyemeyen kadın 50 yıldır kilo kaybıyla mücadele ediyordu
Türkiye'de ilk defa Alanya'da yapılan lazer tedavisiyle hayatı değişti

ANTALYA - Antalya'nın Alanya ilçesinde doğuştan yemek borusu başlangıcında darlık olduğu için yemek yemekte zorlanan ve kilo kaybı yaşayan 51 yaşındaki kadın, Türkiye'de ilk kez uygulanan lazer tedavisiyle sağlığına kavuştu.
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi öğretim görevlisi Gastroenteroloji ve Hepatoloji Uzmanı Dr. Özlem Özer Çakır, doğuştan yemek borusu başlangıcında darlık olduğu için yemek yemekte zorlanan ve kilo kaybı yaşayan 51 yaşındaki Zeynep Ünal'ı Türkiye'de ilk kez bu hastanede olan ağrısız, neştersiz lazer tedavisi uyguladı. Operasyonla yemek borusundaki daralma giderildi. Başarılı geçen operasyonun ardından Ünal, sağlına kavuştu.
"Lazer tedavisiyle hastalarımızın tedavilerine devam etmekteyiz"
Lazer tedavisinin Türkiye'de ilk olarak Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde başladığını aktaran Uzman Özlem Özer Çakır, lazerle tedavilerine devam ettiklerini söyledi. Çakır," Lazer tedavisi sindirim sistemindeki darılıkları açılmasında kullanılan bir yöntem. Bizde bu yöntemle hastalarımızın tedavilerine devam etmekteyiz. " dedi.
"Şimdi lazerle tedavi gördüm ve çok memnunum"
Yaklaşık 50 yıldır yemek borusu başlangıcında darlık olduğundan dolayı rahatsızlık gören ve tedavi sonrası sağlığına kavuşan Zeynep Ünal, daha önce yeme içmede çok zorlandığını belirtti. Ünal," Tedavi önce yiyip, içemiyordum. Boğazımdan bir lokma dahi geçmiyordu. Ne yersem yutmakta çok zorluk çekiyordum. Şimdi lazerle tedavi gördüm ve çok memnunum. Tedavi sonrası yiyip, içebiliryorum rahat bir şekilde" diye konuştu.
Lazer tedavisi sayesinde eşinin sağlına kavuştuğunu ifade eden Yusuf Ünal," . Tedaviden çok memnunuz. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin" ifadelerini kullandı.
Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.