Yemek Masası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Yemek Masası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Ev dekorasyonunun sadece salon, mutfak, yatak odası ve aksesuar seçimlerinden ibaret olduğunu düşünüyorsanız, büyük hata yapıyorsunuz. Çünkü her bölüm ayrı ayrı dekore edilmeli, kendi içinde uyum yakalanmalıdır.

Evinizin en çok kullanılan ve en göz önünde bölümlerinden biri olan yemek masası, doğru şekilde dekore edilerek evin dekoru tamamlanabilir.

DOĞRU RENK SEÇİMİ

Yemek masası dekorasyonunda ilk dikkat etmeniz gereken renk seçimidir. Gün ışığından maksimum oranda faydalanmak için beyaz renkleri tercih etmelisiniz. Yemek masasını pencere önüne konumlandırmak da gün ışığından faydalanmayı sağlayacaktır.

SALONLA UYUMU YAKALAYIN

Salon ve yemek masası dekorasyonu birbirinden ayrı yapıldığında ne kadar dikkatli olsanız da renk ve konsept uyumsuzluğu ortay çıkar. Renk, tasarım ve aksesuarlar salonun genel dekoru ve yemek masası arasında uyumu yakalamanız gerekiyor.

MASA ÖRTÜSÜ RENGİ

Yemek masasının havalı ve şık görünmesi için pembe tonlardayemek masası örtüsü seçebilirsiniz. Yemek masasında bulunan pembe aksesuarlar ve pembe atıştırmalık kaseleri görünümü tamamlayacak diğer dekor unsurlarıdır.

ÖZEL AYDINLATMALAR

Yemek masasının etkileyici bir auraya sahip olması için özel aydınlatmalar tercih edebilirsiniz. Salonu aydınlatan sistem ile uyumlu bir seçim yaparak yemek masasını kendine özel bir alana dönüştürebilirsiniz.

KONSEPT OLUŞTURMAK İSTEYENLER

Önemli misafirleri ağırlayacağınız bir güne hazırlanıyorlarsanız ve misafirlerinize karşı asil bir görünüm etkisi oluşturmak istiyorsanız, siyah rengi tercih edebilirsiniz. Siyahı beyaz ile kontrastlamak aradığınız etkiyi oluşturacaktır.

PERDELER

Yemek masaları genellikle salonun manzaraya bakan kenarıdır. Manzaranın etkisinden daha fazla faydalanmak ve dekorasyonda uyumu yakalamak için perde seçiminde dikkatli olmalısınız. Yemek masasına gelen ışığı kesmeyecek ve yemek masası ile perde arasında renk uyumunu sağlayacak şekilde seçimler yapmanız doğru olacaktır.

Önerilen Haberler