Yeni Kaş Trendi: Microblading

Yeni Kaş Trendi: Microblading

Kaşları daha doğal gösteren yeni bir yöntem var: microblading. Bu yöntem hakkında merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz.

Kaşlara dövme yapmak ya da kalemle doldurmak yöntemlerinden farklı olarak daha doğal görünen ve 18 aya kadar kalıcı olan microblading yöntemi kadınlar arasında merak konusu olmakta. İşte, microlading yöntemi...

Microblading yöntemi nedir?

Kaş bölgenizi dolduran, yeniden dizayn eden ve doğal bir görünüm sağlayan microblading yöntemi, özel miroblading kalemi yardımıyla kaşınızı tek tek çizip gerçek kaş görüntüsü sağlar. 2 saat süren bu işlemi sertifikalı ve lisanslı kurumlarda yapabilirsiniz. İstediğiniz kaş şeklini çizdikten sonra sonra topikal anestezi kremi uygulanarak acısız bir müdahale olması sağlanır. Çizilen kaş bölgesine çizgiler çekilir. İki adımlı bir aşama olan microblading kuru ve normal ciltlerde yağlılara göre daha kalıcıdır.

Microblading sonrası süreç

25-30 gün arası iyileşme süreci olan bu işlemden 1 ay sonra düzeltmeler için 40 dakika tekrar işlem yapılır. İşlem sonrası 10 gün kaş bölgesine kozmetik ürünler sürülmemelidir ve kaşınmamalıdır. Güneşlenmek, yüzmek ve spor yapılmaması gerekenlerdendir. Güneş kremi ve bakım kremi sürülebilir. Ortalama 8-18 ay kalıcı olan bu işlem için bazıları ayda bir rötuş yaptırmayı tercih ediyor.

Önerilen Haberler