Yeni Nesil Anne Adaylarından Doğum Öncesi Makyaj Trendi

Yeni Nesil Anne Adaylarından Doğum Öncesi Makyaj Trendi

Doğumun oldukça uzun ve yorucu bir süreç olduğunu biliriz. Ancak bazı anneler bu süreçte bakımlarına ve makyajlarına oldukça önem veriyor. Hiçbir acı onları güzel görünmekten alıkoyamıyor. İşte, yeni akım doğum öncesi makyaj…

Doğum öncesi hummalı bir çalışmaya giren anne adayları elbette güzelliklerini de düşünüyor. Özellikle bu bir maskara ya da pudranın ötesinde saatlerce süren makyajlar oluyor. Hatta bu bir akım halini alıyor.

ANNE ADAYLARININ %64 BAKIM YAPIYOR

Sancıların ağrısını düşündüğünüzde bir anne adayının kameralar önünde nasıl görüneceğini düşünmesi sizin tuhaf geelbilir. Ancak Cosmetify'nin yaptığı araştırma 18 ve 31 yaş arası kadınların %64'ünün doğuma girmeden önce bakım yaptırdıklarını gösteriyor. Bu bakımlardan doğumdan önce en çok tercih edileni yüzde 65 ile ağda. Kadınların %57'si manikür, %43'ü pedikür, %32'si ise saç kesimi veya saç şekillendirme yaptırıyor.

Eskiden hemen bitmesi istenen doğum olayı artık kadınların güzel görünmek istediği bir olaya dönüştü. Peki, neden bakım yaptırıyorlar? Tahmin edebileceğiniz sosyal medya hayatımızın her alanına müdahil olduğu gibi doğumda da böyle. Nasıl göründükleri hakkında neden bu kadar endişelendikleri sorulduğunda cevapların %31'i fotoğraflarda iyi görünmek istediklerini, %26'sı gelen ziyaretçilerin karşısında iyi görünmek istediklerini, %22'si ise hasta ve yorgun görünmemek için bakım yaptıkları şeklinde oluyor.

MAKYAJ OLMADAN DOĞUMU REDDETTİ

Başka bir çalışma da kadınların doğum başlamadan yaklaşık 2-2,5 saat önce hummalı bakım çalışmalarına başladığını söylüyor. Bu kadınlardan biri ise Kaliforniyalı makyaj bloggerı Alexis Jayda. Doğum öncesi makyaj videosu hazırlamıştı. Başka bir örnek de Lee Ann Jarrell adlı bir anne adayının 2018 yılında makyajı tamamlayıncaya kadar doğumu reddetmesi idi. Çünkü bazı anneler doğum acısını hafifletmek için makyajı bir ritüel olarak gerçekleştiriyorlar. Tabi bazıları da Instagram için yapıyorlar.

UZMANLAR UYARIYOR

Uzmanlar ise bu durumda anne adaylarını kullandıkları ürünlerin güvenilir olup olmadığı konusunda uyarıyor. Güvenilirliğini kontrol etmeleri gerektiğini söyleyen uzmanlar dünya çapında önerilerde bulunuyor. Arizona kadın doğum ve jinekoloji birliği ise makyaj yapmak isteyen anne adaylarını, "Pudralar, fondötenler, maskaralar, eyelinerlar vb. gibi makyaj ürünlerinin çoğu hamilelik sırasında güvenle kullanılabilir, ancak kullandığınız ürünlerin retinoid veya salisilik asit içermediğinden emin olmalısınız." şeklinde uyarıyor.

Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.