Yeşil Soğanın Faydalarını Biliyor musunuz?

Yeşil Soğanın Faydalarını Biliyor musunuz?

Salataların vazgeçilmesi yeşil soğan, kanserden sindirim düzenine, görme becerisinden soğuk algınlığına kadar birçok konuda olumlu etkiye sahiptir.

Şaşırtıcı faydaları olan yeşil soğanın nelere iyi geldiğini öğrendiğinizde salatalarınızın ana ögesi taze soğan olacak. İşte taze soğanın bilmediğiniz faydaları…

KANSER RİSKİNİ DÜŞÜRÜYOR

Mükemmel bir kükürt kaynağı olan taze soğan kanser üreten enzimlerle savaşan flavonoid ve sülfit gibi bileşiklere sahiptir. Daha fazla yeşil soğan tüketerek kansere karşı etkin bir koruma sağlayabilirsiniz.

KAN ŞEKERİNİ DENGELER

Yeşil soğanda bulunan kükürt bileşikleri, vücudun insülin üretme kabiliyetini artırıcı etki gösterir. Bu da diyabeti önlemeye yardım eder.

SİNDİRİME YARDIM EDER

Lif bakımından zengin olan yeşil soğan, bu yönü ile sindirime yardımcı olur. Sebzelerle eşleştirerek öğle ve akşam yemeklerinde tüketebilirsiniz.

GRİBİ ÖNLER

Antiviral ve antibakteriyel özellikleri ile gribe karşı savaşır.

DİĞER FAYDALARI

İştahı açıcıdır.

Ödem söktürücüdür.

Kalp hastalıkları riskini azaltır.

Vücuttaki zararlı maddeleri atar.

Burun tıkanıklığını giderir.

Vücut direncini artırır.

YEŞİL SOĞANLI SALATA

Gerekli malzemeler: 1 demet yeşil soğan, 1 yemek kaşığı zeytinyağı, 3 orta boy salkım domates, tuz, yarım limon suyu, 2 adet salatalık

Hazırlanışı: Tüm malzemeler küp küp doğrayın. Malzemeleri bir kasede karıştırın. Üzerine limon, tuz ve yağ ile yaptığınız sosu gezdirin. Afiyet olsun.

Önerilen Haberler