Yine Yeniden Milyonlarca Müslüman, Kabe

Yine Yeniden Milyonlarca Müslüman, Kabe'de!

Müslümanlar için en önemli ibadetlerden biri olan Umre ziyareti, mübarek üç aylarda yoğun olarak tercih ediliyor.

Ramazan ayında yapılması durumunda ise bir Hac sevabına bedel olarak kabul edilen Umre ziyereti için dünyanın her yerinden milyonlarca müslüman, Kabe ve Mescid-i Nebevi'ye akın ediyor.

Birbiri ardına açılan rahmet ve mağfiret kapıları olan Recep, Şaban ve Ramazan ayını içinde barındıran Üç Aylar; Regâib kandiliyle başlayan, Miraç ve Berat'le devam eden, bin aydan daha hayırlı Kadir gecesiyle Ramazan bayramına bağlanan bağışlanma aylarıdır. Ve üç aylık bu kutsal dönemde ibadet yapmak için her ayın farklı bir önemi bulunuyor.

Ayrıca Müslümanlar için Ramazan ayında yapılan Umre ile günahlardan arınma ve nefsin temizlenmesi sağlanıyor. Hatta bunun için Ramazan ayında Umre yapan kişilerin bir Hac sevabı alacağına dair müjde de bulunmakta. Ramazan ayında yapılan Umre ibadeti için Peygamber efendimiz (s.a.v), "…zira Ramazan ayında yapılan umre, benimle yapılan Hac yerine geçer" buyurmuştur. (Buhârî, Umre:4)

ÇİZMECİ: RAMAZAN AYINDA KUTSAL TOPRAKLAR, YOĞUN OLARAK TERCİH EDİLİYOR

15 yıldır Hac ve Umre turu düzenleyen Vizyon Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Talha Çizmeci konuyla ilgili olarak; "Ramazan ayında yapılan Umre, Müslümanlar için kutsal toprakları görmek için en güzel dönemlerden bir tanesi. Ramazan ayında orada oruçlu olmak, orada iftar açmak, teravih kılmak inanın bambaşka bir lezzet. Bu nedenle dinimizde kutsal kabul edilen bu mübarek günlerde dünyanın her noktasında yaşayan müslümanlar, bu dönemi kutsal topraklarda geçirmeyi tercih ediyor. Özellikle Ramazan ayında kutsal topraklara ziyaretler büyük artış gösteriyor. Dolayısıyla bu ibadeti yerine getirmek için Vizyon Turizmi seçen misafirlerimizin rahatını düşünerek hareket ediyoruz" dedi.

Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.