Yoğurdun cildimize 3 önemli faydası

Yoğurdun cildimize 3 önemli faydası

Cildimize en çok yarar sağlayan ürünlerin başında hiç şüphesiz ki doğal içerikli ve tüketilebilir olan besin grupları gelir. Bu maddeleri yediğimiz gibi hem de farklı yollar ile cildimize uygulayabiliriz. Bu şekilde çok daha sağlıklı görünen ve ışıldayan ciltler elde etmek kolaydır.

Cildimiz öncelikle içten beslenmeli. Sağlık yediklerimizle ve beslenme düzenimiz ile doğru orantılıdır. Ancak tükettiğimiz bir çok besini dışarıdan takviye mantığı cildimize nüfusunu sağlayabileceğimizi de bilin. Bunlardan en önemlisi ve kökü yıllar öncesine dayananı yoğurttur.

1. CİLDİ NEMLENDİRİR

Yoğurdu (Tercihen ev yoğurdunu) yüze maske şeklinde uygulayıp biraz bekletip ılık su ile durulamak oldukça faydalıdır. İçerisindeki laktik asit ile cildi yeniler ve zamanla kaybettiği nemi kazandırır.

2. LEKELERİ AZALTIR

Ciltte zamanla oluşan siyah nokta güneş lekesi hatta çil gibi lekeleri gibi sorunlar için yoğurdu maske şeklinde kullanmak yine olumlu sonuç verir.

3. GÖZ ALTI TORBALARINA BİREBİR

Halsizlik, günlük koşturmaca ve dahi birçok sebepten dolayı gözlerimizin altı morarır. Bu morlukları ve çöküntüleri atlatmak çok da kolay değildir. Ancak bu noktada yoğurt tekrar devreye girer.

Önerilen Haberler