Yorganlar Nasıl Saklanır?

Yorganlar Nasıl Saklanır?

Bahar temizliği yaptınız ve yorganları kaldırıp yatağınıza daha ince örtüler serdiniz. Peki, kaldırdığınız yorganları nasıl saklayacağınızı biliyor musunuz?

Topladığınız yorganları bir sonraki kışa kadar sağlıklı şekilde korumanız için birtakım hususlara dikkat etmeniz gerekiyor.

YORGAN SAKLAMA APARATLARI

Yorganları saklamak için yorgan saklama kutularını kullanabilirsiniz. Hazır olarak satılan bu ürünlerle yorganlarınızı düzgün şekilde istifleyerek saklayabilirsiniz. Farklı ebatlarda olan bu ürünleri alırken yorganınızı boyutlarına göre seçim yapabilirsiniz.

Bazalarda yorgan saklamak: Bazalar geniş depolama alanları ile işlevsel eşyalardır. Bazaların altını yorganlarınıza ayırarak ortalığı dağıtmadan düzen sağlamış olursunuz. Bunu yaparken vakumlu poşetler ve yorgan saklama kutularını kullanabilirsiniz.

Yünlü yorganları güveden koruyun: Yün ve diğer yorganlarınızı saklarken, bulundukları yeri havalandırmaya dikkat edin. Güve olmaması için yorganı muhafaza ettiğiniz kutuya naftalin yerleştirebilirsiniz. Yorganlarınızı çok uzun süre kullanmayacaksanız, yılda en iki defa havalandırmayı unutmayın.

Vakumlu yorgan poşeti: Eviniz küçükse, bu durumda yorgan saklamak için vakumlu yorgan poşetlerini kullanabilirsiniz. Alandan tasarruf etmek için çok ideal olan bu ürünler yorganlarınızı büyük oranda sıkıştırarak küçülmesini sağlar. Önce yorganları temizleyin sonra da vakumlu poşete yerleştirip vakumlayın. Bu kadar.

Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.