Yumurta Kabuklarıyla Yapabileceğiniz 5 Şey Yumurta Kabuklarıyla Yapabileceğiniz 5 Şey

Yumurta Kabuklarıyla Yapabileceğiniz 5 Şey

Yumurta kabuklarıyla yapabileceğiniz şeyleri öğrenince şaşıracaksınız.

İnsan sağlığı için çok faydalı olan yumurta, kabuklarıyla da farklı çözümler sunuyor.

KIYAFETLERİ BEYAZLATIR

Kıyafetlerinizin yeterince beyazlatamadığınızı düşünüyorsanız yumurta kabukları size yardım ediyor. Bir tülbentin içine sardığınız yumurta kabuklarını çamaşır makinesine atın. Çamaşır yıkama işleminden sonra çamaşırlarınızın daha beyaz ve daha temiz olduğunu göreceksiniz.

ZARARLI CANLILARI UZAKLAŞTIRMAK İÇİN

Bahçenizdeki bitkilerinizi kemirgenler ve zararlı canlılar yiyorsa bu duruma yumurta kabuğu ile çözüm bulabilirsiniz. Bunun için yumurta kabuklarını ezin ve bahçenin etrafına serpin. Zararlı canlıların uzaklaştığını göreceksiniz.

KUŞ YEMİ

Kuş besleyenler, kuşlarının ihtiyaç duyduğu kalsiyumu yumurta kabuğundan sağlayabilirler. Yumurta kabuğunu ezerek un haline getirip kuş yeminin içine ekleyebilirsiniz.

DOĞAL TEBEŞİR

Çocuklarınızı için doğal tebeşir hazırlamak amacıyla yumurta kabuklarını kullanabilirsiniz. Bir kasede sıcak su ve unu karıştırın.Karışımın içine bir yemek kaşığı ezilmiş un haline gelmiş yumurta kabuğu ekleyin. Tebeşirin renkli olmasını istiyorsanız dilediğiniz renkte renklendirici ekleyebilirsiniz. İyice karıştırıp macun haline getirdiğiniz tebeşiri kalıba dökün ve kurumasını bekleyin. Doğal tebeşiriniz hazır.

BİTKİ BAKIMI

Yumurta kabuklarını bitki bakımında kullanabilirsiniz. Bir bardak sıcak su içine yumurta kabuklarını koyun ve 10-15 dakika bekleyin. Elde ettiğiniz su ile bitkilerinizi sulayabilirsiniz.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler