Yumuşak ve Sıcak Dekorasyon: Shabby Schick Yumuşak ve Sıcak Dekorasyon: Shabby Schick

Yumuşak ve Sıcak Dekorasyon: Shabby Schick

İnsanı huzur dolu bir göl evindeymiş gibi hissettiren shabby schick stili, nostaljiyle konfor bir araya getiriyor.

Apartman daireleri, müstakil evler ya da stüdyo daireler, fark etmez. Tüm yaşam alanları shabby schick ile huzurlu, konforlu ve sıcak mekanlara dönüşüyor.

SHABBY SCHİCK NEDİR?

İngiliz Country dekorasyon stilinin daha ucuz ve daha kolay uygulanabilir hali olan shabby schick, tüm dünyada evleri dekore eden yeni bir dekor trendi haline geldi. Kaliforniya tarzı ve Klasik Viktoryen dekorasyonunu harmanlayan shabby schick, Kaliforniyalı blogger Rachel Ashwell tarafından ortaya atılmıştır.

ANA UNSURLAR

Pozitif ve aydınlık detaylara sahip olan shabby schick tarzı, shabby kelime anlamı "püskü ve salaş" kavramına uygun çizgilere sahiptir. Chick kelimesi ise İngiliz kır evlerine göndermede bulunuyor. Bu temel kavramlar etrafında şekillenen shabby schick, ana unsurlar olarak doğal ve rahat tasarımlara dayanıyor.

NAKIŞLAR VE FRANSIZ DANTELLERİ

Büyükannelerinizin sandıklara kaldırdığı dantelleri ve nakışları canlandırabilirsiniz. Kanaviçe ve benzeri el işi işlemeleri shabby schick dekorasyonu için işlevsel materyallerdir. Dantel detaylı perdeler, kanaviçe yastıklar ve el işi tekstiller evinizde shabby schick rüzgarı estirmenizi sağlayacak. Feminen ve romantik havayı yakalamak için abartılı desenleri olmayan floral desenleri tercih edebilirsiniz. Bu tercihinizi perde, yatak, koltuklar ve halılarda rahatça kullanabilirsiniz.

VİNTAGE / ESKİTME MOBİLYALAR

Sık sık görmeye başladığınız shabby schick dekorasyonları, vintage yani eskitme efektli mobilyalarla siz de tasarlayabilirsiniz. Yaşanmışlık kokan mobilyalar, mezatlardan aldığınız şık antika ürünler ve antikacılardan aldığınız eşyalar, shabby schick dekorasyonunuzu oluşturmayı sağlayacak.

BEYAZ DUVARLAR

Shabby schick dekorasyonu yaparken esnek olduğunuz noktalar var ancak bazı noktalarda kırmızı çizgiler var. Örneğin, duvarlar. Duvarlarda beyaz duvar kağıdı ya da beyaz boya kullanmak, shabby schick stilinin olmazsa olmazıdır. Duvarlara hareket kazandırmak istiyorsanız duvarı çıta ile bölerek altta kalan kısmı, krem tonlarda bir renk seçerek renklendirebilirsiniz.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler