Yüz maskeleri için en ideal besinler

Yüz maskeleri için en ideal besinler

Harika bir cilt için güzellik salonlarında beklemeye gerek yok. Her evde bulunan besinlerle özel karışımlar yaparak cildinizi canlandırabilirsiniz.

Yüzünüzü canlandırmak için mutfağınızda düşündüğünüzden çok daha fazla seçenek var. Yanıbaşınızda duran besinlerle yüzünüze enerjik ve parlak bir kazandırabilirsiniz.

YOĞURT

Cilt sorunlarınıza buzdolabınızdan bir besin ile çözüm arıyorsanız ilk tercihiniz yoğurt olabilir. 10-15 dakikalık yoğurt maskesi uygulaması ile yüzünüzü rahatlatabilirsiniz.

MUZ

Bol bol A ve E vitaminleri içeren muz, yüz maskeleri için oldukça ideal bir besindir. Muzu yüzünüze uyguladığınızda yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm elde edeceksiniz.

BAL

Kuru ciltlerde, akne tedavisinde ve kesik, yanık gibi sorunların rehabilite edilmesinde etkili olan bal, yüz maskelerinin olmazsa olmazıdır, denebilir. Banyo suyuna iki ölçek bal ekleyerek bal etkisini tüm vücudunuza yayabilirsiniz.

YULAF EZMESİ

Kuru ciltlerin günlük rutinlerine eklemsi gereke yulaf ezmesi, rahatlatıcı, iltihap giderici ve cildi besleyici özelliklere sahiptir.

ZEYTİNYAĞI

Şifa deposu olan zeytinyağı, nemlendirici, makyaj temizleyici, güneş yanığı giderici ve cilt yenileyici olarak kullanılabilir. Direk uygulayabileceğiniz zeytinyağını avokadoyla karıştırarak da kullanabilirsiniz.

ÇİLEK

Cilde çok yönlü etki eden çilek, akne tedavisi ve cilt temizliği gibi fonksiyonları vardır. Parlak ve sıkı bir cilt için çilekleri ezerek yüzünüze uygulayabilirsiniz.

AVOKADO

Yumuşak kıvamı ile yüz maskelerinin aranan besini olan avokado, antioksidanlar ve A vitamini yönünden zengindir. Bir çay kaşığı zeytinyağı ile karıştırılarak yumuşak ve esnek bir cilde sahip olabilirsiniz.

Önerilen Haberler