Yüz Şekline Göre Makyaj Tavsiyeleri

Yüz Şekline Göre Makyaj Tavsiyeleri

Makyaj uzmanlarından pek çok öneri duyuyor ve onlara göre makyaj yapıyorsunuz. Ama istediğiniz etkiyi oluşturamıyorsunuz. Belki de yüz şeklinize uygun makyaj yapmadığınız içindir.

Makyaj yapmak için doğru ürün seçimi ve doğru makyaj uygulaması kadar yüz şekliniz de öneme sahip. Çünkü yüzünüzün şekli, makyajın nasıl görüneceğini etkileyen en önemli faktörlerden biridir.

OVAL YÜZLER

Oval yüzlüler açık renk fondötenleri tercih edebilirler. Bu, daha doğal bir görünüme sahip olmalarını sağlayacaktır. Dudakların ve gözlerin ön planda olduğu makyajlardan uzak durması gereken oval yüzler, dudaklarına doğal gölgeler yaparak vurgu oluşturabilirler. Ruj seçiminde de açık renk göz farları doğru seçim olacaktır.

UZUN YÜZLER

Uzun yüze sahip olanlar alın ve çene bölgesine aynı tonda fondöten uygulayıp diğer bölgelere açık ton fondöten uygulayabilirler. Uzun yüzler, oval bir görünüme sahip olmak istiyorsa, allıkları yatay vuruşlarla uygulamaları gerekiyor.

KALP ŞEKİLLİ YÜZLER

Kalp şekilli yüzler, oval bir görünüme sahip olmak için alın ve çene bölgesinde dikkat etmeliler. Çene bölgesinde doğal tonlarda fondöten tercih etmeli, yanak bölgesinde ise açık renk allıklar tercih etmeliler. Kalp şekilli yüzlerin çarpıcı gözlere sahip olması için maskara ve eyeliner yeterlidir.

KARE YÜZLER

Kare yüzler koyu renk fondötenler tercih edebilirler. Elmacık kemiklerine uygulanacak allık yüzün yuvarlak hatlı görünmesini sağlayacaktır. Kare yüzler, mükemmel bir görünüm için alın ve burun bölgesinde farklı iki tonda fondöteni karıştırarak uygulayabilirler.

Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.