Yüz yıkamak için en doğru zaman ne zamandır?

Yüz yıkamak için en doğru zaman ne zamandır?

Yüz yıkamak için en doğru zamanın yatmadan önce olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Yüzünüzü yıkamak tabi ki önemli ancak bilim, yüz yıkmamanın en doğru zamanı konusunda sizinle aynı fikirde değil.Yüzünüz istediğiniz zaman yıkamakta tabi ki özgürsünüz. Ancak bilimin ortaya koyduğu veriler, yüz yıkamak için en doğru zamanın gün batımı zamanı olduğunu gösteriyor.

DOĞANIN RİTMİ

Yatmadan önce makyaj temizlemek, yüzü yıkamak ve hijyen uygulamaları yapmak tabi ki çok önemli. Ancak yüz yıkamak en doğru zaman ne zamandır, sorusunun cevabı bu değildir. Biraz ilginç gelebilir ama yüz yıkamak için en doğru zaman, güneşin battığı zamandır.

Hücreleriniz tıpkı vücudunuz gibi sirkadiyen ritmine göre çalışır. Yani hücrelerinizde küçük birer alarmlı saat vardır. Güneş battığında bu mekanizma devreye girer ve cildinizde yeni cilt hücreleri oluşur. Yüzünüzü güneş battığında temizlediğinizde cildinizin sirkadiyen ritmini korur ve cildiniz için çok faydalı sonuçlar elde edersiniz. Bu düzene riayet etmeniz, cildinizin yaşlanma sürecini de yavaşlatır.

Önerilen Haberler