Yüz yogası ile gençleşin

Yüz yogası ile gençleşin

Hepimiz iyi biliriz ki yaşlanma durdurulamaz bir gerçektir. Fakat yine de yaşlanırken bu zamanı daha kaliteli geçirmek ve cildimizi diri tutmak bizim elimizde.

Yaşlanma sürecinde yüz yogası devreye girerek cildiniz için zamanı yavaşlatıyor. Geçmişi yüzyıllara dayanan bir Hint geleneği olan yüz yogasının incelikleri haberimizde gizli.

AYNA KULLANIN

Yüz yogası hareketlerini ayna karşısında yapmayı tercih edin. Bu hem kontrolün sizin elinizde olmasını sağlayacak hem de hareketlerden maksimum verimi almanızı sağlayacaktır.

İKİ TEMEL HAREKET VAR

İki elinizin orta parmağı ile alnınızın ortasına aşağıdan yukarıya doğru çok da bastırmadan masaj uygulayın. Hareketi birkaç kez tekrarlayın.

Kaş bölgesinde özellikle düşük kaşlar için sağ ve sol eller ile kaşlar kapatılır ve sıkıca bastırılarak yukarı doğru kaldırılır. Daha sonra kaşlar çatık bir vaziyette bir süre beklenir.

Bu iki temel hareketi düzenli yaptığınızda harika dönüşler alacaksınız.

NEFESİNİZİ DE KONTROL EDİN

Yüz yogası sırasında nefes kontrolü oldukça önemlidir. Yapılan her hareketin nefes ile paralel gitmesi oldukça önemli. Burnunuzdan derin bir nefes alın, nefesi ağzınızdan verirken hareketi tamamlayın.

Önerilen Haberler