Yüzünüzde makyaj ile uyursanız ne olur?

Yüzünüzde makyaj ile uyursanız ne olur?

Uzun ve yorucu bir günün ardından eve geldiğinizde kedinize yeterince vakit ayıramıyor ve uyku vakti gelince "Makyajı çıkarmadan mı yatsam?" diye düşünüyorsunuz.

Birkaç dakika sürecek bir işlemle makyajı çıkarıp cildinizi risklerden korumak varken kolaya kaçarak makyajla yattığınız zamanlar oluyor. Peki, bu yaptığınızın nelere yol açabileceğini biliyor musunuz?

TIKANAN GÖZENEKLER

Uyumadan önce makyajınız temizlemezseniz cildiniz nefes alamaz ve gözenekleriniz tıkanır. Bu da sivilce sorununa yol açabilir.

ZAYIFLAYAN KİRPİKLER

Uzun kirpiklere sahip olmamak için uyguladığınız rimelleri uyku öncesi çıkarmazsanız kaşlarınızın zayıflamasına neden olabilirsiniz. Rimelle uyuduğunuzda kirpiklerde kuruma ve kırılmalarla karşılaşmanız kaçınılmazdır.

BAKTERİ SORUNU

Makyajınızı temizlemeniz cildinizde oluşabilecek mikrop ve bakteri sorununu engeller. Eğer makyajınızı temizlemezseniz cildiniz bakteri sorunu ile karşı karşıya kalarak sivilce ve uçuklar oluşabilir.

LEKELİ YASTIKLAR

Makyajla uyuduğunuzda yastığınız makyaj lekesi olur ve bu lekeyi çıkarmak oldukça güçtür.

DONUK CİLT SORUNU

Işıltılı ve parlak cilde herkes sahip olmak ister. Makyajla uyuduğunuzda cildinizin kendisini yenileyemez ve donuklaşır.

SABAH İŞİNİZ ZORLAŞIR

Makyajı akşamı temizlemez ve gece boyu makyajınızı yüzünüzde kalırsa sabah işiniz oldukça zor demektir. Çünkü gece boyu yüzünüzde bekleyen makyaj dağılır, kurur ve temizlemesi zorlaşır.

Önerilen Haberler