Yüzünüze baharı getiren trend: Blushadow

Yüzünüze baharı getiren trend: Blushadow

Bir allığı hem allık hem de far yerine kullanan yeni trend akımı blushadow, 2019 yılında sokaklarda, caddelerde hatta yazlık gecelerin merkezinde olacak gibi görünüyor. İşte, blushadow tekniği ve uygulaması...

Makyaj trendlerinde yazı çağrıştıran yeni bir akım var: Blushadow. Daha soft renklerin ortaya çıktığı ve sade makyajınızı renklendiren bu akım her yere uyarlanarak kullanılabilecek.

Blushadow nasıl kullanılır?

Bahar gelmiş ve doğa çiçek açmaya başlamışken tatlı ve renkli bir makyajın tam zamanı. İşte yeni bir allık tekniği olan blushadow, hem gözlerinizi hem de yanaklarınızı parlatıyor. Hem yanaklarınıza hem de far olarak gözlerinize sürdüğünüz allığı daha minimal kullanıp yaz günlerinde trend olan bu akımı deneyebilirsiniz.

Peki nasıl uygulanıyor? Allığınızı yanaklarınıza sürdükten sonra far fırçanızla göz kapaklarına da tampon hareketleri ile sürebilirsiniz. Uygulaması oldukça kolay olan bu makyaj tekniğinin püf noktası göz kapaklarının yanaktaki allıktan daha fazla öne çıkmaması olacaktır.

Oldukça masum ve fresh bir görüntü veren 2019 makyaj trendi, rimel ve sadece eyeliner gibi bir makyajla sadeliği parlatabilir. Gece dışarı çıkarken daha renkli görüntüler yaratabileceğiniz gibi günlük hayatta daha az uygulayabilirsiniz. Festival havası veren bu makyajı 2019'un trend rengi canlı mercan ile kullanmak ise sizi daha hoş gösterecektir.

Pastel renklerin daha çok ön plana çıktığı bu trendi daha sade kullanmayı tercih edebileceğiniz gibi renkli göz kalemleri ve eyelinerlar ile daha yaratıcı hale getirebilirsiniz. Bu sene festival havasının sokaklarda eseceğini düşünürsek sezona oldukça uyumlu bir trend olacağa benziyor.

Önerilen Haberler