Zayıf kirpikler için 5 doğal çözüm

Zayıf kirpikler için 5 doğal çözüm

Sağlıklı ve uzun kirpiklere sahip olmak düşündüğünüz kadar zor değil. Doğal uygulamalarla kirpiklerinizi canlandırabilir, enerjik ve canlı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Evde kolayca uygulayabileceğiniz pratik yöntemlerle kirpiklerinizi güçlendirebilirsiniz. Sadece kendinize biraz zaman ayırmak ve kirpiklerinize ilgi göstermek bunun için yeterli olacaktır.

1.HİNT YAĞI FORMÜLÜ

Pamuk yardımıyla Hint yağını kirpiklerinize sürün. Yağın gözlerinize temas etmemesine özen gösterin. Bu uygulama ile kirpikleriniz daha uzun ve daha sağlıklı hale gelecek.

2.YEŞİL ÇAY YÖNTEMİ

Bir pamuğu yeşil çaya batırıp hafifçe sıkın. Yeşil çaylı pamuğu kirpiklerinize sürün. Uygulamayı yatmadan önce yapın, sabah uyanınca kirpikleriniz durulayın. Flavonoidlere sahip olan yeşil çay, kirpiklerinizi büyümeye teşvik edecek.

3.ZEYTİNYAĞI ETKİSİ

Gece uyumadan önce kirpiklerinize pamuk yardımıyla zeytinyağı sürebilirsiniz. Bu uygulama kirpiklerinin dolgun ve nemli olmasını sağlayacaktır.

4.LİMON KABUĞU UYGULAMASI

Limon kabuğunu ince ince dilimleyin ve güneşin altında kurumaya bırakın. Kuruyan kabukları toz haline getirip bir damla zeytinyağı ile karıştırın. Krem kıvamına gelen karışımı kirpiklerinize sürün. Bir süre bekleyip nemli havlu ile kirpiklerinizi silin. C vitamini etkisi ile kirpikleriniz güçlenecek.

5.VAZELİN DESTEĞİ

Uyumadan önce kirpiklerinize vazelin sürün. Bu işlem kirpiklerinizin nemlenmesini sağlayacak ve daha sağlıklı kirpiklerle sahip olacaksınız.

Önerilen Haberler