Zayıflamada Yapılan Hatalar

Zayıflamada Yapılan Hatalar

Zayıflayarak fit bir vücuda ulaşmak isterken, sağlığımızı bozabiliriz. Zayıflarken sağlığı bozmamak için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var.

GÜN İÇİNDE SU İÇMEMEK

Günün akışına kendinizi kaptırıp su içmeyi ihmal etmek zayıflama sürecinde yapılan en büyük hatalardandır. Günde en az 2 lt su tüketmelisiniz. Böylece metabolizmanın düzenini korumuş olursunuz. Yanınızda 2 litrelik su şişesi olsun. Bu şişeyi her gün en az bir defa bitirin. Bu susuz kalmamak için yeterli bir önlem olacaktır.

HIZLI YEMEYİN

Hızlı yemek yemek, kilo almanıza yol açar. Hızlı yemek yerken doyma hissi ortadan kalktığı için normalden daha fazla yemek yenir. Bu nedenle yemeği yavaş yavaş, sindire sindire yemek gerekir.

DÜZENSİZ DİYETLER

Diyet yaparken düzensiz olursanız, yaptığınız diyet bir işe yaramayacaktır. Sabırlı olun ve hedefe ulaşana kadar beslenmenizi bozmayın.

GECE YEMEKLERİ

Zayıflama sürecinde en dikkatli olunması gereken konulardan biri de diyet yapanların gece yemek yememesidir. Gece vakti metabolizma yavaşlar ve yenen gıdalar zayıflama sürecini olumsuz etkiler. Bu nedenle akşam 19.00-20.00 sonrası yemeyi kesmek gerekiyor.

GERÇEKTEN AÇ MISINIZ?

Açlık, fizyolojik ve psikolojik olmak üzere iki çeşittir. Fizyolojik açlığınızı yeteri kadar yemek yiyerek bastırabilirsiniz. Ama psikolojik açlık hissiniz varsa bu durumda sabırlı olmalı ve yemek yemeden bu süreci geçiştirmelisiniz.

SAĞLIKSIZ BESLENME

Zayıflama döneminde abur cuburlardan uzak durmalı ve protein, karbonhidrat, yağ gibi besinlerden maksimum oranda faydalanmalısınız.

BUNLARA DİKKAT

Sağlıklı şekilde zayıflama için aklınızda bulunması gereken diğer hususlar:

·Diyet yaparken egzersiz de yapmalısınız. Bu vücudunuz için daha sağlıklı olacaktır.

·Diyette tamamen yemek yememek doğru değildir. Bu sağlıksız bir uygulamadır.

·Öğün atlamadan, az yemeden diyet yapmalısınız. Düzensiz beslenme sağlığınızı bozabilir.

·Tatlı seçimi yaparken daha çok sütlü tatlıları tercih edin.

·Gün boyunca evde tıkılıp kalmak yerine enerjik ve hareketli bir yaşam temposuna çıkmaya çalışın.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler